Budka dla wróbla typ A PREMIUM, skrzynki lęgowe dla wróbli, budki lęgowe dla wróbli - BudkaDlaWrobla.pl

Cena: 40,00 zł

KUP ON-LINE

DANE TECHNICZNE:

Wysokość:   34 cm
Szerokość:   15 cm
Długość:   15 cm
Średnica otworu wlotowego:   33 mm
Grubość ściany przedniej wokół otworu wlotowego:   6 cm
Waga:   2,70 kg
Długość uchwytu mocującego:   52 cm
Grubość desek:   2 cm
Liczba warstw impregnatu:   2

Kolory:

   • naturalny (pokost lniany)
   • cedr
   • ciemny orzech
   • zielony

GATUNKI ZASIEDLAJĄCE:

  

Zdjęcia:

Budka lęgowa: Szustak photography
Ptaki: Cezary Korkosz, Cezary Pióro (muchołówka żałobna)

ZASADY ROZWIESZANIA:

Budkę lęgową typu A należy wieszać na wysokości od 3 do 5 metrów. Jeśli chcemy żeby skrzynka została zasiedlona przez sikorkę bogatkę, czy mazurka - najlepszym miejscem montażu jest pień drzewa. Natomiast budka zawieszona na ścianie budynku, z bardzo dużym prawdopodobieństwem zostanie zajęta przez wróbla.  

Należy pamiętać, żeby budka nie była wystawiona na długotrwałe i bezpośrednie działanie promieni słonecznych (unikamy montażu skrzynki otworem wlotowym w kierunku południowym). Istotne jest również, aby w pobliżu otworu wlotowego nie znajdowały się żadne gałęzie, mogące służyć jako podparcie dla drapieżników (koty, kuny, czy sroki mogą sięgnąć z takiej gałęzi do wnętrza budki i splądrować lęg).

Przyjmuje się, że minimalny odstęp między budkami typu A dla sikor tego samego gatunku, powinien wynosić 20 – 30 metrów. Skrzynki zajmowane przez różne gatunki mogą znajdować się nawet obok siebie. Tylko w przypadku wróbla bliskie wzajemne sąsiedztwo nie stanowi żadnego problemu i nawet 3 modele typu A zamontowane obok siebie mogą z powodzeniem służyć 3 parom tego gatunku.

Wszystko zależy jednak od bogactwa środowiska naturalnego, a tym samym jego zasobności pokarmowej. Im bardziej różnorodne środowisko (drzewa liściaste, dużo krzewów, zbiorniki wodne, polany i inne), tym więcej gatunków ptaków i większe zagęszczenie lęgowe przypadające na jednostkę powierzchni, co pozwala na montaż większej ilości budek typu A.

Cena: 40,00 zł

KUP ON-LINE

Polecamy: